top of page
  • Patrycja Łata

Baletowa, nocna sesja z Magdą


Pamiętacie post o tanecznej sesji z Mariką? (Nawiasem mówiąc – ostatnio jedno ze zdjęć z tamtej sesji uczestniczyło w grupowej wystawie w ramach Festiwalu Mikstury Kultury - moja pierwsza wystawa! <3) Dzisiaj chciałabym Wam pokazać kolejną część tego tanecznego projektu, tym razem z Magdą, znaną też jako Wiecznie Bazgrająca :)

Wieczór mniej więcej w połowie września, ale temperatury niemal zimowe – mi było zimno mając na sobie kilka warstw, więc nie mam pojęcia, jakim cudem Magda wytrzymała w cienkich, tanecznych ciuchach... Umówiłyśmy się pod Bramą Poznania – niestety dość szybko zgasły światła, po czym dowiedziałyśmy się, że żeby robić zdjęcia z Bramą w tle trzeba mieć specjalne pozwolenia. Z perspektywy czasu zastanawiam się, jak się to ma do prawa wolności panoramy – bo teren jest ogólnodostępny, w żaden sposób nieogrodzony... Cóż, przynajmniej mamy to jedno zdjęcie. Później przeniosłyśmy się na pobliski Most Jordana z widokiem na Katedrę – czyli miejsce o wiele bardziej kolorowe, bo most czerwony, światła na poręczach niebieskie, pomarańczowa cegła Katedry, zielony dach, żółte światła ulic skontrastowane z białym światłem moich lamp... Kolorystyczna różnorodność, klasyczna architektura i klasyczny taniec – bo Magda zaprezentowała elementy baletowe :)

Technicznie sesja nie różniła się zbytnio od sesji z Mariką – 2 lampy reporterskie z parasolkami i długie czasy naświetlania. Lubię taką poruszoną plastykę zdjęcia, przy zachowaniu ostrości głównego bohatera :)

Po zrealizowaniu głównej części sesji zrobiłyśmy też kilka zdjęć z ręcznie malowanymi koszulkami Magdy koniecznie zajrzyjcie na jej fb i zobaczcie, jaka to zdolna osoba <3

Fotograf: Patrycja Łata

Modelka: Magdalena Andruszkiewicz / Wiecznie Bazgrająca

Tancerka ubrana na czarno skacze na tle współczesnej architektury

Tancerka w skoku na oświetlonym nocą moście

Dynamiczne nocne zdjęcie tancerki

Taneczna sesja zdjęciowa na moście Jordana w Poznaniu

Baletowa sesja zdjęciowa na moście nocą

Dynamiczne zdjęcie baletnicy na długim czasie naświetlania

Baletowa sesja zdjęciowa, w tle Katedra w Poznaniu

Tancerka w baletowej pozie na tle katedry

Ballerina w pozie, nocna sesja zdjęciowa z katedrą w tle

Tancerka baletu skacze na tle katedry w Poznaniu

#nightphotoshoot #taniec #longexposure #sesjawplenerze #strobist

24 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page