MODOWA SESJA ZDJĘCIOWA

PIĘKNO I CHARAKTER, KTÓRE POKOCHAJĄ TWOI KLIENCI!

Moda zawsze mnie fascynowała – leży na granicy biznesu i sztuki. Z jednej strony wszystko musi być przemyślane, obliczone, sprzedawalne, z drugiej – marki mają wyjątkowo dużą swobodę w kreacji, zarówno samych kolekcji, jak i swojego wizerunku. Mogą czerpać z różnych stylów, szukać inspiracji w sztuce czy popkulturze. To przekłada się także na materiały fotograficzne – nie ma drugiego obszaru dającego tyle twórczej wolności.

Potrzebujesz zdjęć do kampanii czy lookbooka nowej kolekcji i chcesz mieć pewność, że zdjęcia, które otrzymasz wpiszą się w DNA Twojej marki? Pozwól mi pomóc! :) Z racji wykształcenia i doświadczenia zawodowego – ukończyłam grafikę projektową, pracowałam w agencji brandingowej, a teraz pracuję w tym obszarze na własny rachunek pod marką Signpost Studio – myślenie o strategii i spójności komunikacji mam we krwi. Kreatywność kreatywnością, ale wszystko, co publikujesz powinno przede wszystkim przemawiać do Twojego idealnego klienta – tylko wtedy sesja zdjęciowa będzie inwestycją, a nie niepotrzebnym kosztem. A kosztów nikt nie lubi – a już zwłaszcza przedsiębiorcy :)

Opowiedz mi o swojej marce, pomyśle na kolekcję, charakterystyce Twoich klientów – i stwórzmy razem coś, co ich zachwyci i na długo zapadnie w pamięć!

QUESTIONS & ANSWEARS

CZYLI JAK TO WSZYSTKO WYGLĄDA?

PO PIERWSZE STRATEGIA
Najpierw powiedz mi, jaki jest cel sesji – co chcesz przekazać swoim odbiorcom i do kogo się zwracasz? Kim są, co lubią, co cenią w Twojej marce? Co sprawiło, że Twoja kolekcja wygląda właśnie tak? Co chcesz komunikować? Czym Twoja marka chce się wyróżniać na tle konkurencji? Jaka jest Twoja polityka cenowa?
 
Te ustalenia przełożymy na język wizualny – zastanowimy się, w jakiej stylistyce powinniśmy się poruszać, jak powinna wyglądać modelka, w jaki sposób pozować, w jakiej lokalizacji będziemy działać, czy będzie potrzebna dodatkowa scenografia... Wszystkie kwestie organizacyjne, o których warto pomyśleć wcześniej ;)
PO DRUGIE REALIZACJA
Szukamy odpowiedniej modelki, studia lub lokalizacji (tu ew. może być potrzebne załatwienie odpowiednich zgód), wizażystki, stylistki fryzur – słowem, ogarniamy wszelkie kwestie organizacyjne i ustalamy konkretny termin.
 
Możesz zająć się tym samodzielnie, możesz zostawić to mnie :) Jeśli organizacja wszystkiego będzie po mojej stronie, podeślę Ci kilka propozycji wraz z wyceną i Ty podejmiesz ostateczną decyzję, z kim będziemy pracować.
W międzyczasie spisujemy umowę.
ZDJĘCIA, KTÓRE OTRZYMASZ
Po sesji materiał poddaję wstępnej selekcji – odrzucam te najmniej udane, a całą nieobrobioną resztę przesyłam Ci w formie miniaturek ze znakiem wodnym. Z nich wybierasz kadry, które mam poddać starannej obróbce – zwykle trwa to około tygodnia, maksymalnie do 2. Wybrane zdjęcia otrzymujesz w 2 rozdzielczościach – pełnej do druku i zmniejszonej do publikacji w Internecie.
PRZEBIEG SESJI
Na czas sesji duży wpływ ma wielkość Twojej kolekcji, a także rodzaj sesji – lookbook robi się zdecydowanie szybciej, niż sesję wizerunkową. Minimum to zwykle 4-5h.
 
Pracuję głównie na terenie Poznania i okolic, ale jestem też otwarta na wyjazdowe sesje wszędzie, gdzie jest przyzwoity dojazd PKP ;)
FORMALNOŚCI
Rezerwacja terminu wymaga opłacenia kosztów organizacyjnych sesji (szczegóły poniżej). Nie ma potrzeby wcześniejszego spotykania się celem podpisania umowy – wystarczy mi mailowa akceptacja warunków, a formalności dopełnimy w dniu sesji. 
Zdjęcia do wyboru przesyłam po wpłaceniu całej kwoty – możesz zrobić to po sesji, lub opłacić całość z góry przy rezerwacji terminu. Jeśli wybierzesz dodatkowe zdjęcia (nie mieszczące się w wybranym pakiecie), obrobione pliki wyślę po dopłaceniu różnicy.
 
Oczywiście otrzymasz ode mnie fakturę vat za wykonaną usługę :)
W cenie licencja na wykorzystanie w katalogu drukowanym, katalogu online, social mediach i sklepie internetowym / stronie www. Inne pola eksploatacji, jak na przykład wykorzystanie w kampanii outdoor za dodatkową opłatą – do uzgodnienia.

CENNIK

CZYLI CO I ZA ILE?

ORGANIZACJA

(niezależnie od rodzaju sesji)

Studio: 500 zł netto / pół dnia,
1000 zł netto / dzień
Wnętrze: do uzgodnienia
(lub plener – bezkosztowo)
Wizaż, fryzjer: od 300 zł netto
Scenografia: do uzgodnienia zależnie od wymagań
 
Modelka: od 500 zł netto
ZDJĘCIA + RETUSZ

(lookbook)

1 szt. – 500 zł netto
2-3 szt. – 200 zł netto / szt.
4-10 szt. – 150 zł netto / szt.
10-30 szt. – 100 zł netto / szt.
pow. 30 szt. – 50 zł netto / szt.
ZDJĘCIA + RETUSZ

(wizerunkowe)

1 szt. – 1000 zł netto
2-3 szt. – 400 zł netto / szt.
4-10 szt. – 300 zł netto / szt.
10-30 szt. – 200 zł netto / szt.
pow. 30 szt. – 100 zł netto / szt.
Podane ceny netto (należy doliczyć 23% VAT).

PORTFOLIO

ZAINSPIRUJ SWOICH ODBIORCÓW!